Kdy přepnete na nové Aukro?

Plán je vypnout nové Aukro 31. 7. ráno. Poté bude několik desítek hodin trvat, než se převedou všechna data. Pokud se vše podaří, chtěli bychom nové Aukro spustit 2. 8. ráno.

Proč se na starém Aukru vypínají platby přes PayU?

Chceme, aby pro vás byl přechod na nové Aukro co nejjednodušší. Ze všech možných variant jsme vybrali tu, která nám umožní začít na novém Aukru hezky od nuly. Platby přes PayU budou na novém Aukru fungovat, jak jste zvyklí. A hned od začátku. 

Než staré Aukro vypneme, pošleme prodejcům platby přijaté přes PayU na jejich bankovní účet. Proto je důležité, aby si překontrolovali zadané číslo účtu, kam budeme peníze posílat. A také by se měli prodejci ujistit, že mají v nabídkách i jiné platební metody. 

Jak bude probíhat první přihlášení na nové Aukro?

Při prvním přihlášení na novém Aukru si bude muset každý uživatel obnovit heslo (= nastavit si nové), a to buď pomocí SMS kódu nebo pomocí kontrolní otázky. Tento krok je důležitý z důvodu bezpečnosti a nelze ho nijak obejít.

Nezapomeňte si tedy rovnou zkontrolovat aktuálnost telefonního čísla, aby vašemu přihlášení na novém Aukru nic nebránilo. Vámi nastavené telefonní číslo naleznete v Moje Aukro > Můj účet > Nastavení: Moje údaje.

Budou nabídky pokračovat dále bez přerušení? Zůstanou zachované fotografie, které jsou v nabídkách?

Veškeré nabídky, které budou v době přechodu na nové Aukro běžící, budou prodlouženy o 3 dny, abychom zaručili, že doběhnou bez jakýchkoliv problémů. Stejně tak bude zachováno automatické vystavení (pokud je nastaveno) a fotografie. Převedeny nebudou pouze nabídky Ke zveřejnění.

Zůstanou údaje o účtu, historie a komentáře zachovány?

Ano, vše plánujeme zachovat.

Bude možné nakupovat na polském Allegru s účtem na Aukru?

Ne, již v tuto chvíli to není možné. Aukro portál bude zcela samostatný a pro obchodování na jiných portálech bude potřeba provést novou registraci.

Bude na novém Aukru možnost udělení komentáře kupujícím?

Ano, opět bude možné udělit komentář ze strany prodejce kupujícím.

Jaký bude ceník na novém Aukru?

Do ceníku nemáme v plánu zásadním způsobem zasahovat. Dojde pouze ke zrušení pojmu Aukroshop. Možnost vystavení nabídek na 30 dnů bude možné zvolit přímo ve vystavovacím formuláři. Příplatek za vystavení nabídky na 30 dnů bude oproti ostatním délkám vystavení 0,20 Kč.

Jak bude fungovat PayU na novém Aukru?

S novým Aukrem bude možné opět využívat platební bránu PayU. Funkce budou téměř totožné a využívání služeb PayU bude pro vás stále zdarma. Jediné zásadní změny se týkají zrušení platby složenkou a zrušení možnosti doplatku.

Bude dál možnost získat kompenzaci v rámci Programu ochrany kupujících?

Ano, podmínky programu budou beze změny, pouze dojde k změně názvu programu na Ochrana kupujících.

Manažer prodeje - zůstane v rámci MP uloženo veškeré nastavení, včetně vytvořených šablon nabídek?

Je nám líto, ale tato data nezůstanou zachována a bude potřeba si je v rámci nového MP nastavit nově. Stejný proces se týká i šablon. Snažili jsme se pro vás data zajistit, není to ale možné.

Manažer prodeje - zůstanou zde stejné funkce jako doposud?

Ano, hlavní funkce pro vystavení a správu transakcí zůstanou zachovány. Jelikož jsme chtěli, aby pro vás změna byla co nejméně rozpoznatelná, nedošlo aktuálně k větším změnám, a to ani v grafické podobě. Nový MP by vám tudíž neměl činit potíže.

Do budoucna plánujeme nový MP stále zlepšovat a přidávat nové funkce. Budeme rádi, když nám poskytnete podněty a připomínky, abychom vám práci v MP co nejvíce zpříjemnili.

WebAPI - lze použít stávající řešení, nebo je potřeba něco přeprogramovat?

WebAPI půjde používat tak jak jste zvyklí. Snažili jsme jej převést tak, aby to znamenalo co nejméně zásahů na straně uživatele. Jedinou zásadní změnou je, že bude potřeba změnit odkaz na WSDL uvnitř kódu na straně uživatele. Pak už jen stačí provést obnovu hesla a budete moci WebAPI využívat i nadále.

Co se týká samotných WebAPI metod, tam jsme byli nuceni přistoupit ke zrušení části metod, které byly minimálně využívány ze strany uživatelů. Podrobné informace ohledně změn ve WebAPI jsme již odeslali prostřednictvím emailu na všechny uživatele, kteří vlastní WebAPI klíč.